joomla templates top joomla templates template joomla

Tragiczna wiadomość. Tomasz Gollob już nigdy nie wystartuje w zawodach, to koniec jego kariery. Nadal jest nadzieja, że stanie na własnych nogach

włącz . Opublikowano w Chełmno wiadomości

Lekarze operujący Tomasza Golloba nie pozostawili złudzeń. Mistrz już nigdy nie wystartuje w zawodach. Czy stanie na nogach będziemy wiedzieli w przeciągu kilku dni lub tygodni, ale szanse są, bo rdzeń nie został przerwany.

Tomasz Gollob w szpitalu w Bydgoszczy przeszedł operację. Legendarny żużlowiec doznał poważnych obrażeń w wyniku wypadku, do którego doszło podczas imprezy motocrossowej. Niedzielną operację przeprowadził prof. Marek Harat. 
 
 
 
- Uraz jest bardzo poważny. Nastąpiło uszkodzenie rdzenia w odcinku piersiowym. Tuż przed operacją Tomasz Gollob miał zniesione wszystkie rodzaje czucia od linii sutków w dół. Nadzieja jest w tym, że rdzeń nie był przerwany - powiedział neurochirurg.
 
Prof. Marek Harat dodał: 
 
- Przez kilka najbliższych dni pacjent będzie przebywał na oddziale intensywnej opieki medycznej, gdzie będzie podłączony do respiratora. Z pewnością czeka go długa rehabilitacja - stwierdził neurochirurg.
 
{media load=media,id=8239,width=640,align=center,display=inline}
 
Wieczorem Tomasz Gollob po zawodach motocrossowych, miał wystąpić w meczu ligowym do Grudziądzu. 
 
W internecie pojawiły się pytania od kibiców - co zawodnik GKM-u robił w tym samym dniu co zawody ligowe na innych zawodach? 
 
Z informacji jakie podał Przegląd wynika, że lekarz potwierdził, że żużlowiec doznał urazu głowy i kręgosłupa. Diagnoza będzie postawiona dopiero po przeprowadzeniu szczegółowych badań.
 
Jak podał "Przegląd Sportowy" z relacji świadków wynikało, że Gollob nie miał czucia w nogach.