joomla templates top joomla templates template joomla

Prowadził bez problemu motorower, podczas kontroli okazało się, że ma 3,54 promila alkoholu w organizmie. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności

info: Policja, Chełmno; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Chełmno wiadomości

Chełmińscy policjanci wyeliminowali z ruchu nietrzeźwych kierujących. Stanowią oni jedno z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Mimo policyjnych kontroli i licznych działań na drogach, nadal zdarzają się osoby, które wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu.
 
 
W piątek (28.06) około godz. 12.30 na ul. Parkowej w Unisławiu do policjantów podjechał mężczyzna, który poinformował, że w kierunku miejscowości Bruki Unisławskie porusza się motorowerzysta, którego zachowanie wskazuje na to, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. W związku z uzyskaną informacją mundurowi niezwłocznie udali się we wskazanym kierunku. 
 
 
Po kilku minutach w Brukach Unisławskich policjanci zatrzymali motorower, którym jechał 46-letni mieszkaniec powiatu chełmińskiego. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie trzeźwości wykazało, że kierowca jest totalnie pijany wynik - 3,54 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwo 46-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
 
Tego samego dnia (28.06) o godz. 01.00 na ul. Toruńskiej w Kijewie Królewskim w ręce mundurowych wpadł 35-letni rowerzysta, który wydmuchał 1,57 promila. Za popełnione wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem karnym.
 
Natomiast w sobotę (29.06) około godziny 21.00 na ul. Długiej w Raciniewie, policjanci zauważyli rowerzystę, który podczas jazdy popijał piwo z butelki. Funkcjonariusze niezwłocznie zatrzymali mężczyznę, którym okazał się 43-letni mieszkaniec powiatu chełmińskiego. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że rowerzysta, jest pijany – wynik 2,35 promila  alkoholu w organizmie. 
 
 
 
W związku z tym, że 43-latek już wcześniej był karany za podobne wykroczenia, funkcjonariusze sporządzili wniosek o ukaranie do sądu. Rowerzyście grozi kara grzywny lub aresztu. Sąd może również orzec zakaz prowadzenia pojazdów.
 
Kierujący, którzy wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu stanowią jedno z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa ruchu drogowego.