joomla templates top joomla templates template joomla

Kierowca "starej daty" próbował wlepić łapówkę policjantom. Nie udało się. Grozi mu nawet 8 lat więzie

włącz . Opublikowano w Chełmno wiadomości

 
Policyjne zarzuty złożenia obietnicy udzielenia korzyści majątkowej policjantowi przeprowadzającemu czynności usłyszał kierowca ciężarowego auta, który za przekroczenie prędkości miał zostać ukarany mandatem karnym. Dziś usłyszy te same zarzuty w prokuraturze. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.
 
W środę 3 listopada po południu policjanci z chełmińskiej drogówki pełnili służbę na drogach gminy Stolno. W Paparzynie, gdzie z uwagi na teren zabudowany obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h postanowili sprawdzić czy wszyscy kierowcy stosują się do tego przepisu. 
 
 
Około godziny 17.30 zatrzymali kierowcę ciężarowego auta, który jechał z prędkością 72 km/h. W związku z faktem, że 36-letni mężczyzna jadący Dafem przekroczył prędkość o 22 kilometry policjanci  poinformowali go, że popełnił wykroczenie, za które grozi kara grzywny w postaci mandatu karnego. 
 
Mieszkaniec powiatu sochaczewskiego zasugerował  jednemu z policjantów, że w zamian za odstąpienie od ukarania mandatem i nałożenia punktów karnych przekaże mu kwotę stu złotych.
 
Po złożeniu takiej obietnicy mundurowi poinformowali go, że popełnił przestępstwo łapownictwa.
 
Celem wyjaśnienia sprawy mężczyzna został zatrzymany i jeszcze wczoraj usłyszał policyjne zarzuty. Po tym fakcie został zwolniony. Dziś usłyszy prokuratorskie zarzuty.
 
Za obietnicę udzielenia korzyści majątkowej grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież