joomla templates top joomla templates template joomla

Poprzedniego podpalacza samochodów złampano, znalazł się jego naśladowca. Kolejne podpalenia aut w Chełmnie w miniony weekend

info/video/foto: TVN24/x-news, info: policha, Chełmno włącz . Opublikowano w Chełmno wiadomości

W Chełmie doszło do kolejnych podpaleń samochodów. W miniony weekend spłonęło 11 aut. Tydzień wcześniej w podobnych okolicznościach zniszczono 10 pojazdów, ale policja namierzyła już sprawcę zdarzenia. Teraz funkcjonariusze szukają naśladowcy podpalacza. 
 
Policja potwierdziła alibi 14-letniego sprawcy ubiegłotygodniowych podpaleń. Chłopiec przebywał całą noc w domu dziecka, więc nie mógł stać za ostatnią dewastacją kolejnych samochodów. 
 
 
- Spalono dziewięć pojazdów, a dwa mają nadpalone zderzaki i wybite szyby. Kara za popełnienie takiego czynu wynosi 5 lat pozbawienia wolności - mówiła st. asp. Gabriela Andrzejczyk z Komendy Powiatowej Policji w Chełmie. 
 

Mieszkańcy Chełmna obawiają się kolejnych podpaleń. - To bezmyślne zachowanie. Jak coś takiego mogło przyjść komuś do głowy? Nie ma z tego przecież żadnego zysku - mówił chełmnianin.

Dzisja poinformowano, że "nowy" podpalacz został złapany. Chełmińscy kryminalni ustalili winnego podpalenia i spowodowania innych uszkodzeń 10 pojazdów zaistniałego w nocy z 21/22.04.2018 r. w Chełmnie. 

Okazało się, że sprawcą jest 24-letni mieszkaniec chełmna. Dziś trafił przed oblicze sądu gdzie sędzia zastosował trzy miesiące tymczasowego aresztu.