joomla templates top joomla templates template joomla

Policyjny poscig za kierowca, który nie zatrzymał sie do kontroli w Kornatowie. 25-latek posiadał przy sobie narkotyki i najprawdopodobniej kierował pod ich wpływem

info: Policja, Chełmno; fot: Archiwum, Policja włącz . Opublikowano w Chełmno wiadomości

Pościg prowadzony przez chełmińskich policjantów skutkował zatrzymaniem kierującego audi, który uciekał ignorując dawane przez mundurowych sygnały. Jak się okazało, 25-latek posiadał przy sobie narkotyki i najprawdopodobniej kierował pod ich wpływem. Ponadto mężczyzna nie miał uprawnień. Za swoje czyny odpowie przed sądem.
 

W sobotę 14 marca około godz. 00.10 w Kornatowie, policjanci miejscowej „patrolówki” zauważyli osobowe audi, którego kierujący na ich widok zawrócił odjeżdżając w stronę pobliskiej miejscowości. Chcąc sprawdzić przyczynę nienaturalnego zachowania kierowcy, funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli. Będąc na jednej z ulic Lisewa mundurowi wydali kierowcy sygnał do zatrzymania. Ten jednak zignorował to i przyspieszył. Widząc to policjanci, ruszyli za nim w pościg. Uciekinier zatrzymał się na jednej z miejscowych ulic, gdzie chciał opuścić auto. Tam jednak został zatrzymany.
 

Okazało się, że kierowcą auta był 25-letni mieszkaniec powiatu chełmińskiego, który nie posiadał uprawnień do kierowania. Ponadto miał przy sobie narkotyki i prawdopodobnie prowadził pod ich wpływem.

Jeszcze tego samego dnia, zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty. Za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Zgodnie z kodeksem karnym za przestępstwo polegające na poruszaniu się pojazdem pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Natomiast za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Ponadto, jeśli ekspertyza laboratoryjna krwi potwierdzi wstępne badania, które wykazały obecność narkotyku w organiźmie 25-latka, odpowie on również za kierowanie autem pod wpływem ich działania.