joomla templates top joomla templates template joomla

Obydwaj bez problemu kierowali samochodem. Jeden z kierowców miał 2,5 promila, a drugi niewiele mniej bo 2,45 promila

info: policja, Chełmno włącz . Opublikowano w Chełmno wiadomości

 
Podczas ostatnich dni, chełmińscy policjanci wyeliminowali z ruchu czterech nietrzeźwych kierujących. Stanowią oni jedno z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa użytkowników dróg. Apelujemy o rozsądek i przestrzeganie obowiązujących przepisów.

W sobotę (06.06.2020) po godz. 09.00 z polecenia dyżurnego, chełmińscy policjanci udali się na drogę K-91, gdzie miał poruszać się nietrzeźwy kierujący. Podczas patrolu około godz. 09.30 w miejscowości Trzebiełuchy, funkcjonariusze zatrzymali do sprawdzenia osobowego forda, którym jechał 65-letni mężczyzna. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało ponad promil alkoholu w organizmie kierowcy.
 
 
Tego samego dnia około godz. 17.30 w Żyglądzie, mundurowi zauważyli motorowerzystę, który przewoził pasażera bez hełmu ochronnego. Dodatkowo od 57-latka czuć było woń alkoholu z ust. Wykonane badanie trzeźwości wykazało prawie 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto po sprawdzeniach w systemach okazało się, że mieszkaniec powiatu chełmińskiego ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Za swoje postępowanie 57-latek odpowie przed sądem. Natomiast około godz. 18.00 w ręce mundurowych wpadł 66-letni rowerzysta, który wydmuchał 2,45 promila alkoholu.
 
Mieszkaniec powiatu chełmińskiego został ukarany mandatem karnym. Kolejnego obywatela bagatelizującego obowiązujące przepisy policjanci zatrzymali w nocy z soboty na niedzielę. Około godz. 03.00 mundurowi zauważyli motorowerzystę jadącego „wężykiem”. Okazało się, że 40-latek miał w organizmie 0,69 promila alkoholu. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
 
Mimo policyjnych kontroli i licznych działań na drogach nadal zdarzają się osoby bagatelizujące obowiązujące przepisy. Pamiętajmy o tym, że nietrzeźwi kierujący stanowią jedno z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Apelujemy o rozsądek.