joomla templates top joomla templates template joomla

Obiecał po 500 złotych policjantom jeżeli go puszczą wolno. Motorowerzysta był pijany i posiadał już zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi mu 10 lat za kratkami

info: Policja, Chełmno; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Chełmno wiadomości

Chełmińscy policjanci zatrzymali pijanego motorowerzystę, wobec którego został wydany zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto 36-latek obiecał wręczyć policjantom po 500 złotych w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.
 
 
W sobotę 31 sierpnia przed godziną 21.00 w Grubnie, funkcjonariusze z chełmińskiej „patrolówki” zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem. Podczas rozmowy z 36-latkiem, policjanci wyczuli z jego ust silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało ponad 1 promil alkoholu w organiźmie kierowcy. Ponadto podczas sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że wobec mężczyzny został wydany sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.
 
To jednak nie koniec problemów mieszkańca powiatu chełmińskiego. W trakcie przeprowadzanych przez policjantów czynności, chcąc uniknąć odpowiedzialności, kierowca zaproponował mundurowym po 500 złotych na głowę. W taki sposób chciał nakłonić funkcjonariuszy do złamania prawa i odstąpienia od obowiązujących procedur.
 
 
Nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany i dowieziony do miejscowej komendy. W poniedziałek 2 września 36-latek usłyszał zarzuty i trafił przed oblicze prokuratora.  Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.
 
Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu sądowego orzeczonego w związku ze skazaniem za przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast za obietnicę udzielania korzyści majątkowej osobie pełniącej funkcję publiczną w zamian za naruszenie przepisów prawa grozi do 10 lat za kratkami