joomla templates top joomla templates template joomla

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie wypadku Golloba w Chełmnie. Będzie sprawdzać czy nie doszło do zaniechań na torze motocrossowym

włącz . Opublikowano w Chełmno wiadomości

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie wypadku Golloba w Chełmnie. "Będziemy sprawdzać, czy doszło do zaniechań na torze motocrossowym"

Prokuratura Rejonowa w Chełmnie wszczęła śledztwo w sprawie wypadku Tomasza Golloba.

Żużlowiec przewrócił się na torze motocrossowy na treningu przed zawodami. Gollob doznał poważnych obrażeń kręgosłupa. 

- Będziemy sprawdzać wszystkie okoliczności. Od niedzieli wykonywane były przez Komendę Wojewódzką Policji w Chełmnie określone działania procesowe. One miały na celu zabezpieczenie dowodów w tej sprawie przed ich utratą bądź zniekształceniem, by móc je potem wykorzystać w śledztwie - powiedział Andrzej Kukawski, rzecznik prasowy prokuratury w Toruniu.

Śledczy wyjaśniają, czy doszło do nieszczęśliwego wypadku, czy przyczyniły się do niego inne osoby. Powołano biegłego, który zbada motocykl żużlowca. 

{media load=media,id=8253,width=640,align=center,display=inline}

Z najnowszych informacji w wynika, że Mistrz: 

- Jest w lepszej kondycji niż w środę - informuje w rozmowie z TVP3 w Bydgoszczy doktor Robert Włodarski, ordynator oddziału klinicznego anestezjologii i intensywnej terapii - Radzi sobie samodzielnie z oddychaniem i odżywaniem, jest przytomny, w kontakcie, ale jeszcze bardzo osłabiony. Myślę jednak, że każdy kolejny dzień będzie pod tym względem lepszy.
 
Prokuratura Rejonowa w Chełmnie wszczęła śledztwo w sprawie niedzielnego wypadku Tomasza Golloba na treningu przed zawodami motocrossowymi w Chełmnie. Ma sprawdzić, czy to był wypadek, czy też przyczyniły się do tego osoby trzecie.
 
We wtorek Tomasz Gollob został wybudzony ze śpiączki. Rozmawiał już z lekarzami, oddycha samodzielnie, jego sytuacja stopniowo się poprawia. Nadal podawane są mu leki uspokajające i przeciwbólowe.
 
W rozmowie z lekarzami zawodnik MRGARDEN GKM Grudziądz:
 
- "Dopytywał się o swoje dolegliwości. Uspokajałem go, że tak po prostu może być. Spotkanie z rodziną było bardzo emocjonalne. Powinniśmy być zadowoleni, że tak szybko doszedł do zdrowia w aspekcie niewydolności oddechowej i krążeniowej - poinformował Robert Włodarski, ordynator oddziału klinicznego anestezjologii i intensywnej terapii Wojskowego Szpitala w Bydgoszczy.
 
Lekarza aktualnie koncentrują swoje działania na usprawnianiu i uruchomianiu pacjenta z łóżka. Polegają one na nauce przełykania, odżywiania się, używania swojego ciała od nowa po okresie śpiączki farmakologicznej.
 
Przypomnijmy, że wybitny żużlowiec doznał poważnego urazu kręgosłupa w wyniku upadku na torze motocrossowym w Chełmnie. Stwierdzono u niego m.in. złamanie siódmego kręgu, przemieszczenie między szóstym i siódmym kręgiem, a także uszkodzenie rdzenia.
 
Żużlowiec MRGARDEN GKM Grudziądz trafił do Wojskowego Szpitala w Bydgoszczy, gdzie przeszedł operację kręgosłupa. Ma uszkodzony rdzeń. Plus jest taki, że już nie ma zagrożenia życia. Zawodnik miał mocno stłuczone oba płuca, ale po leczeniu drenażem, respiratorem i lekami problem został rozwiązany.