joomla templates top joomla templates template joomla

Chełmińscy policjanci sprawdzają w jaki sposób mieszkańcy miasta i okolicznych wsi, stosują się do nowych zaleceń COVID-19

info: Policja, Chełmno włącz . Opublikowano w Chełmno wiadomości

 
W związku ze wzrostem liczby zachorowań na Covid-19 i wprowadzeniem na terenie Polski „żółtej strefy”, miejscowi policjanci sprawdzają, czy mieszkańcy powiatu chełmińskiego stosują się do nowych nakazów i obostrzeń.

Od soboty (10.10.20) na terenie całej Polski obowiązuje „żółta strefa”. W związku z tym, wprowadzone zostały nowe przepisy mające na celu walkę z pandemią koronawirusa. Dotyczą one między innymi zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej.
 
 
Mając na uwadze zwalczanie Covid-19, a co za tym idzie zmniejszenie liczby zachorowań, miejscowi policjanci sprawdzają w jaki sposób mieszkańcy Chełmna oraz okolicznych wsi, stosują się do nowych zaleceń. Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na miejsca, w których gromadzi się większa liczba osób np. targowiska, przystanki autobusowe, place zabaw. Kontrolują również placówki handlowe i usługowe, weryfikując przy tym zachowania klientów oraz obsługi.
 
 
Mając na uwadze walkę z trwającą pandemią, policjanci z pewnością będą kontynuowali swoje działania. Warto pamiętać jednak o tym, że w tym trudnym czasie każdy z nas powinien wykazać się odpowiedzialnością za siebie i innych.
 
Apelujemy o rozsądek i stosowanie się do obowiązujących nakazów.