joomla templates top joomla templates template joomla

Zakończył się kolejny plener malarski

powiat-chelmno.pl włącz . Opublikowano w Chełmno powiatowe

Ponad 130 prac poplenerowych zostało zaprezentowanych podczas wernisażu, który odbył się w dniu 19 lipca br. w kościele pw. Ducha świętego w Chełmnie - siedzibie Chorągwi Ziemi Chełmińskiej.

W uroczystym otwarciu wystawy uczestniczyli: radna Sejmiku Województwa Kujawko-Pomorskiego Katarzyna Lubańska, członek Zarządu Powiatu Dariusz Śliwiński, wójt Gminy Papowo Biskupie Andrzej Zieliński, sekretarz Powiatu Tadeusz Derebecki i dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Papowie Biskupim Irena Modliborska. Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do końca wakacji, od środy do niedzieli w godz. od 10.00 do 18.00.

Tegoroczny plener Powiat organizował wspólnie z Gminą Papowo Biskupie, pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Gościliśmy 18 artystów z różnych stron kraju: Sanoka, Białej Podlaskiej, Zielonej Góry, Radomia, Pionek, Warszawy, Płocka, Szubina, Torunia i Chełmna.

W poszukiwaniu twórczych inspiracji, uczestnicy pleneru zwiedzili gminę Papowo Biskupie, m.in. ruiny zamku krzyżackiego i kościół w Papowie Biskupim, zespół dworsko - folwarczny w Falęcinie, dwory w Niemczyku i Nowym Dworze Królewskim, a także pałacyki w Jeleńcu i Storlusie. V Ogólnopolski Plener Malarski w Powiecie Chełmińskim był współfinansowany ze środków budżetowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Powiatu Chełmińskiego i Gminy Papowo Biskupie.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież