joomla templates top joomla templates template joomla

Spodobały mu się koła z innych ciężarówek, postanowił więc wymienić je w swoim aucie

włącz . Opublikowano w Chełmno powiatowe

 
Na nietypowy pomysł wpadł w miniony weekend jeden z mieszkańców naszego powiatu. Wiedząc o tym, że na terenie jednej z posesji w Górnych Wymiarach parkowane są pojazdy ciężarowe postanowił pojechać tam i podmienić koła na lepsze. Długo jednak jego ciężarówka nie posiadała nowego ogumienia ponieważ jeszcze tego samego dnia śledczy odzyskali skradzione mienie.
 
W minioną niedzielę 30 października tuż po południu dyżurny chełmińskiej komendy otrzymał informację, że na terenie jednego z placów w Górnych Wymiarach kręcą się  jacyś mężczyźni, najprawdopodobniej odkręcają koła od ciężarówki. 
 
 
Gdy policjanci pojechali na miejsce nie zastali już nikogo. Ustalili  natomiast, że w jednym z aut  rzeczywiście brakuje czterech kół (konkretnie od naczepy). Zebrane  informacje w tej sprawie doprowadziły mundurowych do osoby, która zdążyła już koła przełożyć  do swojej ciężarówki. 
 
Jeszcze tego samego dnia zatrzymany do wyjaśnienia sprawy 29-letni mieszkaniec gminy Chełmno przyznał się do kradzieży czterech opon wraz z felgami.  Tłumaczył, że ogumienie od jego auta było już bardzo zużyte więc mając wiedzę o parkujących na placu w Górnych Wymiarach ciężarówkach postanowił podmienić koła. 
 
Jego dwaj koledzy, z którymi pojechał na plac zostali przesłuchani w charakterze świadków. Nie mieli wiedzy, że jadą pomagać w nielegalnej sprawie. Skradzione rzeczy trafiły już do prawdziwego właściciela.
 
Za kradzież cudzego mienia grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież