joomla templates top joomla templates template joomla

Zapraszamy na Dożynki Gminne w Starogrodzie

gmina-chelmno.pl włącz . Opublikowano w Chełmno gminne

W sobotę, 12 wdogmirześnia w Starogrodzie odbędą się tegoroczne Dożynki Gminne. Uroczystości dożynkowe rozpocznie o godz. 14.00 Dziękczynna Msza Święta w kościele p.w. Św. Barbary, podczas której zostanie poświęcony chleb dożynkowy. Po mszy korowód na boisko poprowadzi kapela i tancerze Zespołu Pieśni i Tańca POMORZE. Tam ok. godz. 15.15 rozpocznie się druga część dożynek.

Zainauguruje ją korowód dożynkowy z tradycyjnym przekazaniem chleba przez starostów i wystąpienie Wójta oraz zaproszonych gości. Z kolei wyróżnieni rolnicy otrzymają odznaczenia zasłużony dla rolnictwa. Poznamy wyniki konkursu "Piękna Zagroda 2015" i rozstrzygniemy też Konkurs Wieńców Dożynkowych. W trakcie tej części wystąpi Chór PARATI Semper. (wcześniej uświetni Mszę Św.) W dalszej części zapraszamy na festyn.

Z koncertem wystąpi Zespół Pieśni i Tańca POMORZE. Najmłodszych uczestników zapraszamy do zabawy i konkursów realizowanych przez firmę Seven - Heaven. W tym roku na wszystkie urządzenia wstęp wolny. Poczęstunek przygotowały panie z KGW w Starogrodzie. Podczas festynu odbędzie się turniej PÓŁNOC-POŁUDNIE - rewanż za rok ubiegły kiedy to wygrała PÓŁNOC.

Wszystkich, którym obrodziły w tym roku owoce i warzywa zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na NAJCIĘŻSZE JABŁKO, POMIDOR i ZIEMNIAK. Wystarczy przywieźć największe okazy ze sobą na dożynki i zgłosić do organizatorów konkursu. W trakcioe dożynek oglądać będzie można wystawę prac malarskich wykonanych podczas pleneru 2015 roku.

Ok. godz. 19.00 zabawiać nas bedzie Eksportowy Wytwór Gminny czyli Kabaret EWG. Miłośnikom tańca dedykujemy zabawę do późnych godzin nocnych. Grać będzie zespół BINGO.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież