joomla templates top joomla templates template joomla

XVI Jarmark Jaszczurczy i Międzynarodowe Spotkania z Folklorem

gmina-chelmno.pl włącz . Opublikowano w Chełmno gminne

Chełmiński Dom Kultury, Zespół Pieśni i Tańca „Pomorze” oraz Fundacja Europejskie Centrum Wymiany Młodzieży im. Kurta Schumachera zapraszają na XVI Jarmark Jaszczurczy i Międzynarodowe Spotkania z Folklorem, które odbędą się w dniach11-12 lipca br.

Na dwóch kołach po Ziemi Chełmińskiej

gmina-chelmno.pl włącz . Opublikowano w Chełmno gminne

4 lipca na obszarze działania LGD „Vistula” można było spotkać wielu rowerzystów – dzieci, młodzież i osoby dorosłe jechali do Chełmna. Po drodze mijali ciekawe, warte zobaczenia i poznania obiekty, obcowali z przyrodą. Grupy ruszały z wytypowanych wcześniej miejsc, by dotrzeć do Chełmna, do Osady Rycerskiej.

Z myślą o sołtysach

powiat-chelmno.pl włącz . Opublikowano w Chełmno powiatowe

W dniu 8 maja br., podczas konferencji, która odbyła się w auli Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Chełmnie, sołtysi z terenu powiatu chełmińskiego otrzymali „klucze dostępu” do darmowych stron internetowych. Mogą je zakładać na „Portalu o Polsce”, który powstał głównie z myślą o sołtysach. 

Inauguracja Sezonu Turystycznego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu

gmina-chelmno.pl włącz . Opublikowano w Chełmno gminne

W sobotę 9 maja odbyła się Inauguracja Sezonu Turystycznego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu. Podczas imprezy swoją ofertę turystyczną zaprezentowała LGD „Vistula", a w szczególności reprezentująca Grupę miejscowość Starogród, która od kilku lat inwestuje w turystykę czego wyrazem jest idea utworzenia wsi tematycznej „Starogród – Wieś Średniowiecznych Tradycji".

"III CHEŁMIŃSKI FESTIWAL RODZINNY"

chelmno.pl włącz . Opublikowano w Chełmno samorząd

Chcielibyśmy zaprosić wszystkich do udziału w III Chełmińskim Festiwalu Rodzinnym, który rozpoczyna się już w sobotę - 25 kwietnia 2015 roku w Chełmnie. Pomysł na zrobienie z naszego miasta wielkiego "placu zabaw" z licznymi atrakcjami dla całych rodzin z dziećmi w różnym wieku pojawił się dwa lata temu. 

Konferencja "Innowacyjne zarządzanie w oświacie"

powiat-chelmno.pl włącz . Opublikowano w Chełmno powiatowe

W dniu 15 maja 2015 r. odbędzie się V ogólnopolska konferencja z cyklu "Innowacyjne zarządzanie w oświacie", organizowana przez Akademię Finansów i Biznesu VISTULA w Warszawie. 

Konkurs plastyczny OC

gmina-chelmno.pl włącz . Opublikowano w Chełmno gminne

"Obrona Cywilna Wokół Nas - Bezpieczeństwo ma pierwszeństwo" - pod takim tytułem Wojewoda Kujawsko- Pomorski przy pomocy Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko - Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego ogłosił konkurs plastyczny. Na konkurs wpłynęło 11 prac ze szkół naszej gminy. 

Rafał Sonik - jedyny polski zwycięzca rajdu Dakar

chelmno.pl włącz . Opublikowano w Chełmno samorząd

Rafał Sonik - jedyny polski zwycięzca rajdu Dakar przyjeżdża do Chełmna - Jestem zaszczycony, że wracam do miejsca, w którym wiele razy startowałem - mówi Rafał Sonik. - Droga do moich sukcesów w Dakarze wiedzie także przez Chełmno. Chylę czoła przed działaczami Klubu Motorowego Wisła na czele z Władysławem Knapem. To człowiek z pasją. Już nie mogę doczekać się spotkania w Chełmnie. 

Karaś otworzył sezon.

gmina-chelmno.pl włącz . Opublikowano w Chełmno gminne

W sobotę 9 maja na stawku w centrum Starogrodu odbyły się zawody otwarcia sezonu wędkarskiego Klubu Karaś. W kategorii juniorów pierwsze miejsce i puchar Wójta Gminy Chełmno zdobył Jacek Ciechowski.

Spacerek po Chełmnie

chelmno.pl włącz . Opublikowano w Chełmno samorząd

SPACEREK PO CHEŁMNIE godz. 10.15 - Wycieczka do Kałdusa i Starogrodu - zbiórka uczestników wycieczki na parkingu przy ul. Biskupiej; 

Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

chelmno.pl włącz . Opublikowano w Chełmno samorząd

Burmistrz Miasta Chełmna i Dowódca Jednostki Wojskowej zaprasza na obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość złożenia kwiatów przy Grobie Nieznanego żołnierza rozpocznie się o godz. 11:00.

VIII Zlot Krystyn

gmina-chelmno.pl włącz . Opublikowano w Chełmno gminne

Po raz ósmy odbył się w naszej gminie Zlot Krystyn. Data odległa od ich imienin (13 marca), a więc tradycyjnego terminu zlotu, ale w sobotę 25 kwietnia w świetlicy w Nowejwsi Chełmińskiej panie o tym pięknym imieniu udowodniły, że dla nich możliwość wspólnego spotkania jest ważniejsza od trzymania się terminów. 

Razem zmieniliśmy projekt przebudowy ul. Toruńskiej

http://chelmno.pl/ włącz . Opublikowano w Chełmno samorząd

W poniedziałek 13 kwietnia o godzinie 13.00 w auli Państwowej Szkoły Muzycznej I w Chełmnie odbędzie się prezentacja projektu przebudowy ul. Toruńskiej. Do dokumentacji wprowadzone zostały między innymi uwagi mieszkańców zebrane podczas konsultacji społecznych. Konsultacje odbyły się z inicjatywy marszałka województwa Piotra Całbeckiego.