joomla templates top joomla templates template joomla

Kierowca audi zatrzymany na Rynku w Chełmnie miał przy sobie 1,73 grama amfetaminy Grożą mu 3 lata więzienia

Tomasz Nowak/eSerwis.info; info: Komenda Policji, Chełmno; fot: youtube/Polska Policja włącz . Opublikowano w Chełmno wiadomości

Do trzech lat więzienia grożą 23-latkowi z powiatu chełmińskiego, który został zatrzymany w Chełmnie z amfetaminą 1,73 grama. Teraz o jego losie zdecyduje prokurator i sąd. W nocy z 26/27.07około godz. 00:15 policjanci z chełmińskiej patrolówki patrolowali ulice naszego miasta. 

Trzy lata więzienie grożą mężczyźnie zatrzymanym z tabletkami ecstasy

Tomasz Nowak/eSerwis.info; info: Komenda Policji, Chełmno; fot: youtube/Polska Policja włącz . Opublikowano w Chełmno wiadomości

Trzy lata więzienia grożą 19-latkowi z powiatu chełmińskiego, który w poniedziałek został zatrzymany w Chełmnie z tabletkami ecstazy. Teraz o jego losie zdecyduje prokurator i sąd. W poniedziałek (25.07) około godz. 23:20 z polecenia dyżurnego policjanci z chełmińskiej patrolówki udali się na ul. Łożyńskiego gdzie według zgłoszenia grupa osób ma zakłócać spokój. 

Instalacje solarne już działają

gmina-chelmno.pl włącz . Opublikowano w Chełmno gminne

Zakończyły się prace związane z dostawą i montażem instalacji solarnych w Gminie Chełmno. W ramach projektu zamontowano 30 szt. solarów na budynkach mieszkalnych. Całkowita wartość prac wyniosła ponad 260 tys. zł. Na realizację tego zadania Gmina Chełmno otrzymała dofinansowanie z UE w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.

Zapraszamy na Dożynki Gminne w Starogrodzie

gmina-chelmno.pl włącz . Opublikowano w Chełmno gminne

W sobotę, 12 wdogmirześnia w Starogrodzie odbędą się tegoroczne Dożynki Gminne. Uroczystości dożynkowe rozpocznie o godz. 14.00 Dziękczynna Msza Święta w kościele p.w. Św. Barbary, podczas której zostanie poświęcony chleb dożynkowy. Po mszy korowód na boisko poprowadzi kapela i tancerze Zespołu Pieśni i Tańca POMORZE.

IV Półmaraton Mondi dla amatorów, Chełmno–Świecie

chelmno.pl włącz . Opublikowano w Chełmno samorząd

Kontrola zawodników i pomiar czasu, będzie odbywał się w opar­ciu o indywidualne chipy. Nagrody dla najlepszych zawodników z Gminy Chełmno i Świecie. Nagrody rzeczowe dla trzech najlepszych we wszystkich kategoriach wiekowych.

Dotacja na konserwację i restaurację stall w kościele świętych Janów

powiat-chelmno.pl włącz . Opublikowano w Chełmno powiatowe

W dniu 29 lipca br. została zawarta umowa pomiędzy Zarządem Powiatu w Chełmnie a Zgromadzeniem Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a`Paulo Prowincja Chełmińsko-Poznańska, w sprawie przekazania dotacji na realizację III etapu prac konserwatorskich i restauratorskich przy pięciu kwaterach stall znajdujących się w kościele pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Chełmnie. 

Mieszkańcy sami zatrzymali pijanego kierowcę opla. Miał 2,5 promila alkoholu we krwi

info: Komenda Policji, Chełmno włącz . Opublikowano w Chełmno wiadomości

Policjanci z chełmińskiej komendy, dzięki godnej pochwały reakcji świadka zdarzenia, zatrzymali pijanego kierowcę opla. Jak się okazało, 42-latek był pod działaniem ponad dwa i pół promila alkoholu i do tego jeszcze bez wymaganych uprawnień do kierowania. 

„CHEŁMIŃSKIE PREZENTACJE ARTYSTYCZNE SENIORÓW Z REGIONU”

chelmno.pl włącz . Opublikowano w Chełmno samorząd

W jesienną, mroźną niedzielę /11 października/, w kinoteatrze „Rondo”, odbyła się kolejna, dwunasta już edycja CHEŁMIŃSKICH SPOTKAŃ KLUBÓW SENIORA pn. „ZŁOTY, JESIENNY LIŚĆ”. Prawie 300. wykonawców prezentowało swój dorobek artystyczny w czterech kategoriach: „soliści i duety”, „zespoły wokalne”, „zespoły wokalno – instrumentalne” i „zespoły folklorystyczne”.

Odsłonięcie tablicy w Starogrodzie

gmina-chelmno.pl włącz . Opublikowano w Chełmno gminne

30 września w Starogrodzie odsłonięto tablicę ku czci mieszkańców Starogrodu pomordowanych w czasie II Wojny Światowej . W uroczystości uczestniczyli Starosta Chełmiński Zdzisław Gamański, Wójt gminy Chełmno uczniowie zespołu Szkół w Starogrodzie i mieszkańcy Starogrodu i okolic. o godzinie 11.00 odbyła się msza święta. 

Podziękowaliśmy rolnikom za plony

powiat-chelmno.pl włącz . Opublikowano w Chełmno powiatowe

Piękny, słowiański zwyczaj świętowania dorocznego zbioru plonów i dziękowania rolnikom za „owoc ziemi oraz pracy rąk ludzkich”, kultywowany jest również od wielu lat na terenie powiatu chełmińskiego. Tegoroczne dożynki powiatowo-gminne odbyły się w dniu 30 sierpnia w Papowie Biskupim i rozpoczęły się Mszą św. dziękczynną w kościele parafialnym. Starostami dożynek byli Bożena Orzechowska i Paweł Banaszek z Dubielna.

CHEŁMNO jednym z „7 NOWYCH CUDÓW POLSKI”!

chelmno.pl włącz . Opublikowano w Chełmno samorząd

Redakcja National Geographic Traveler Poland nominowała Chełmno do 5. edycji wakacyjnego plebiscytu „7 nowych cudów Polski”.

Bezpłatne wykrycie zakażenia żółtaczką

gmina-chelmno.pl włącz . Opublikowano w Chełmno gminne

Urząd Gminy Chełmno organizuje bezpłatne badania krwi w kierunku wykrycia zakażeń wirusowego zakażenia wątroby typu B i C. Badanie zostanie wykonane w dniu 15 września 2015 roku (wtorek) o godzinie 15.00 w świetlicy wiejskiej w Kolnie.