joomla templates top joomla templates template joomla

Wejście na wieżę kościoła...

chelmno.pl włącz . Opublikowano w Chełmno wiadomości

altSerdecznie zapraszamy do wejścia na wieżę kościoła farnego
  w miesiącach maj - wrzesień, 
od poniedziałku do soboty w godz.  900-1700
i w niedzielę I święta od godz. 1330 do 1700
Bilet wstępu: normalny 5 zł, ulgowy 4 zł

Dożynki Powiatowo-Gminne w Unisławiu

powiat-chelmno.pl włącz . Opublikowano w Chełmno powiatowe

altTo wyjątkowo trudny rok dla części rolników z terenu naszego powiatu. Zagrożenie powodziowe, podtopienia upraw na polach graniczących z Wisłą, kapryśna i niesprzyjająca żniwom aura spowodowały, że dla niektórych gospodarstw w powiecie chełmińskim, żniwa jeszcze się nie zakończyły. Tradycja jednak nakazuje dziękować za plony i prosić o obfitość w roku następnym. Staropolskim więc zwyczajem, w dniu 11 września br. w Unisławiu, odbyły się dożynki powiatowo-gminne. Skromniejsze niż zwykle.

„Młodzi menedżerowie kultury w bibliotekach”

chelmno.pl włącz . Opublikowano w Chełmno wiadomości

altMłodzi ludzie we współpracy z bibliotekarzami przeprowadzą kulturalną rewolucję w swoich miejscowościach! Zrealizują koncerty, przeglądy teatralne, happeningi, kluby filmowe, warsztaty fotograficzne, dizajnerskie, instrumentalne, cyrkowe i wiele innych – na co dzień nie spotykanych – wydarzeń.

KOMUNIKAT SZEFA GMINNEGO ZESPOŁU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

gmina-chelmno.pl; Krzysztof Wypij włącz . Opublikowano w Chełmno gminne

altW związku z przekroczeniem stanów ostrzegawczych wody na rzece Wiśle, na obszarze Gminy Chełmno oraz prognozami IMiGW dotyczącymi rozwoju kulminacji fali powodziowej ogłaszam z dniem 9 września br. od godziny 10.00 alarm powodziowy dla: Gminy Chełmno

POWIATOWY WEEKEND EUROPEJSKI W CHEŁMNIE

powiat-chelmno.pl; mojregion.eu włącz . Opublikowano w Chełmno powiatowe

altW dniu 24 lipca 2010 r. w chełmińskim amfiteatrze odbyła się impreza plenerowa pn. "Powiatowy Weekend Europejski w Chełmnie". Program imprezy przewidywał zabawy i konkursy zarówno dla dzieci i młodzieży jak i dorosłych. Istotnym punktem imprezy był finał konkursu pn. "Unia Europejska i Fundusze bez Tajemnic".

Unijne dwa kółka

chelmno.pl; Krzysztof Polak włącz . Opublikowano w Chełmno wiadomości

altSzanowni Państwo, Panie Rowerzystki, Panowie Kolarze;-) w drugim tygodniu września, tj. od 6 do 9, organizuję we współpracy i na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego (Biura Koordynacji Funduszy Unii Europejskiej) kolejną po Rowerowym Poselstwie 2008 akcję promującą ROWER, transport zrównoważony, bezpieczeństwo rowerzystów i fundusze unijne pod nazwą Unijne Dwa Kółka.

WRZEŚNIOWE MOCNE BRZMIENIA

chelmno.pl włącz . Opublikowano w Chełmno wiadomości

altChełmiński Dom Kultury zaprasza formacje rockowe z Chełmna i okolic do udziału w „IV Chełmińskim Przeglądzie Kapel Rockowych AMATOROCK’ 2010”. Warunki, które trzeba spełnić aby zaprezentować swoje umiejętności, są bardzo proste. Wystarczy zgłosić się do ChDK /M. Dombrowski/, tel. 531 314 420 lub drogą mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  i podać nazwę zespołu, skład, potrzeby techniczne oraz ewentualne osiągnięcia, nagrania, recenzje itp.

Odwołany stan pogotowia powodziowego

gmina-chelmno.pl; Krzysztof Wypij włącz . Opublikowano w Chełmno gminne

altW związku z obniżeniem się poziomu wody w rzece Wiśle, na obszarze Gminy Chełmno oraz optymistycznymi prognozami IMiGW dotyczącymi dalszego obniżania się stanu wody

Dożynki wojewódzkie w Dobrzyniu nad Wisłą

powiat-chelmno.pl włącz . Opublikowano w Chełmno powiatowe

altPotyczki rycerskie, denary chełmińskie, kopie zbroi z XV w., gadżety w stylu średniowiecznym, lokalne przysmaki i liczne materiały promocyjne oferowane przez Powiat, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem osób odwiedzających stoisko Powiatu Chełmińskiego na Dożynkach Wojewódzkich, które odbyły się w ostatnią niedzielę sierpnia br., w Dobrzyniu nad Wisłą.

KOMUNIKAT SZEFA MIEJSKIEGO ZESPOŁU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

chelmno.pl; Tadeusz Jagodziński włącz . Opublikowano w Chełmno wiadomości

altW związku z przekroczeniem stanów ostrzegawczych wody  na rzece Wiśle, na obszarze Powiatu  Chełmińskiego oraz prognozami IMiGW dotyczącymi  rozwoju kulminacji fali powodziowej. Burmistrz Miasta Chełmna  ogłosił z dniem 9 września br. od godziny 8.00 stan alarmu powodziowego  dla miasta Chełmna.

Dyżury prawnika w urzędzie miasta

gmina-chelmno.pl włącz . Opublikowano w Chełmno gminne

alt

Rzecznik Praw Ofiar przy Marszałku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Mariola Tuszyńska organizuje dyżury prawnika w Urzędzie Miasta w Chełmnie. Biuro Rzecznika Praw Ofiar udziela pomocy prawnej ofiarom przemocy w rodzinie oraz osobom pokrzywdzonym w wyniku przestępstw.

AGRO SHOW 2010

gmina-chelmno.pl włącz . Opublikowano w Chełmno gminne

altWzorem lat ubiegłych Urząd Gminy Chełmno organizuje wyjazd na targi AGRO SHOW odbywających się w Bednarach k. Poznania. Plan wyjazdu:
- Termin wyjazdu 25 września 2010 roku (sobota) z Chełmna, ul. Plac Wolności.
- Godzina wyjazdu 7.00.

Dwa zakończone projekty

powiat-chelmno.pl włącz . Opublikowano w Chełmno powiatowe

altPowiat Chełmiński zakończył realizację dwóch bardzo ważnych projektów "Wyrównywanie szans edukacyjnych w powiecie chełmińskim" i "Atrakcyjne kształcenie zawodowe w powiecie chełmińskim" w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - Priorytet IX "Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach" współfinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa.