joomla templates top joomla templates template joomla

Kierowca forda "wydmuchał" policji prawie dwa i pół promila

T.N./eSerwis.info; info: Komenda Policji, Chełmno; fot: youtube/Polska Policja włącz . Opublikowano w Chełmno wiadomości

Dzięki bardzo dobremu rozpoznaniu w podległym rejonie służbowym policjanci z Posterunku Policji w Unisławiu zatrzymali nietrzeźwego kierowcę Forda. Mężczyzna „wydmuchał” prawie dwa i pół promila. Za przestępstwo, którego się dopuścił odpowie przed chełmińskim sądem. 

Trzy lata więzienie grożą mężczyźnie zatrzymanym z tabletkami ecstasy

Tomasz Nowak/eSerwis.info; info: Komenda Policji, Chełmno; fot: youtube/Polska Policja włącz . Opublikowano w Chełmno wiadomości

Trzy lata więzienia grożą 19-latkowi z powiatu chełmińskiego, który w poniedziałek został zatrzymany w Chełmnie z tabletkami ecstazy. Teraz o jego losie zdecyduje prokurator i sąd. W poniedziałek (25.07) około godz. 23:20 z polecenia dyżurnego policjanci z chełmińskiej patrolówki udali się na ul. Łożyńskiego gdzie według zgłoszenia grupa osób ma zakłócać spokój. 

Polskie Rosomaki przejechały po nowym moście pontonowym. Kolejna odsłona ćwiczeń Anakonda pod Chełmnem

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Chełmno wiadomości

W ramach kolejnej odsłony ćwiczeń Anakonda-16 żołnierze w ciągu kilkudziesięciu minut zbudowali tymczasową przeprawę, po której przejechała kolumna kilkudziesięciu pojazdów wojskowych typu Rosomak. Działania na rzece ponownie asekurowały myśliwce F-16, a także amerykańskie śmigłowce Apache.

Instalacje solarne już działają

gmina-chelmno.pl włącz . Opublikowano w Chełmno gminne

Zakończyły się prace związane z dostawą i montażem instalacji solarnych w Gminie Chełmno. W ramach projektu zamontowano 30 szt. solarów na budynkach mieszkalnych. Całkowita wartość prac wyniosła ponad 260 tys. zł. Na realizację tego zadania Gmina Chełmno otrzymała dofinansowanie z UE w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.

Zapraszamy na Dożynki Gminne w Starogrodzie

gmina-chelmno.pl włącz . Opublikowano w Chełmno gminne

W sobotę, 12 wdogmirześnia w Starogrodzie odbędą się tegoroczne Dożynki Gminne. Uroczystości dożynkowe rozpocznie o godz. 14.00 Dziękczynna Msza Święta w kościele p.w. Św. Barbary, podczas której zostanie poświęcony chleb dożynkowy. Po mszy korowód na boisko poprowadzi kapela i tancerze Zespołu Pieśni i Tańca POMORZE.

IV Półmaraton Mondi dla amatorów, Chełmno–Świecie

chelmno.pl włącz . Opublikowano w Chełmno samorząd

Kontrola zawodników i pomiar czasu, będzie odbywał się w opar­ciu o indywidualne chipy. Nagrody dla najlepszych zawodników z Gminy Chełmno i Świecie. Nagrody rzeczowe dla trzech najlepszych we wszystkich kategoriach wiekowych.

Kierowca audi zatrzymany na Rynku w Chełmnie miał przy sobie 1,73 grama amfetaminy Grożą mu 3 lata więzienia

Tomasz Nowak/eSerwis.info; info: Komenda Policji, Chełmno; fot: youtube/Polska Policja włącz . Opublikowano w Chełmno wiadomości

Do trzech lat więzienia grożą 23-latkowi z powiatu chełmińskiego, który został zatrzymany w Chełmnie z amfetaminą 1,73 grama. Teraz o jego losie zdecyduje prokurator i sąd. W nocy z 26/27.07około godz. 00:15 policjanci z chełmińskiej patrolówki patrolowali ulice naszego miasta. 

„CHEŁMIŃSKIE PREZENTACJE ARTYSTYCZNE SENIORÓW Z REGIONU”

chelmno.pl włącz . Opublikowano w Chełmno samorząd

W jesienną, mroźną niedzielę /11 października/, w kinoteatrze „Rondo”, odbyła się kolejna, dwunasta już edycja CHEŁMIŃSKICH SPOTKAŃ KLUBÓW SENIORA pn. „ZŁOTY, JESIENNY LIŚĆ”. Prawie 300. wykonawców prezentowało swój dorobek artystyczny w czterech kategoriach: „soliści i duety”, „zespoły wokalne”, „zespoły wokalno – instrumentalne” i „zespoły folklorystyczne”.

Odsłonięcie tablicy w Starogrodzie

gmina-chelmno.pl włącz . Opublikowano w Chełmno gminne

30 września w Starogrodzie odsłonięto tablicę ku czci mieszkańców Starogrodu pomordowanych w czasie II Wojny Światowej . W uroczystości uczestniczyli Starosta Chełmiński Zdzisław Gamański, Wójt gminy Chełmno uczniowie zespołu Szkół w Starogrodzie i mieszkańcy Starogrodu i okolic. o godzinie 11.00 odbyła się msza święta. 

Podziękowaliśmy rolnikom za plony

powiat-chelmno.pl włącz . Opublikowano w Chełmno powiatowe

Piękny, słowiański zwyczaj świętowania dorocznego zbioru plonów i dziękowania rolnikom za „owoc ziemi oraz pracy rąk ludzkich”, kultywowany jest również od wielu lat na terenie powiatu chełmińskiego. Tegoroczne dożynki powiatowo-gminne odbyły się w dniu 30 sierpnia w Papowie Biskupim i rozpoczęły się Mszą św. dziękczynną w kościele parafialnym. Starostami dożynek byli Bożena Orzechowska i Paweł Banaszek z Dubielna.