joomla templates top joomla templates template joomla

Nagrody Marszałka 2010

powiat-chelmno.pl włącz . Opublikowano w Chełmno powiatowe

altUroczysta gala rozdania Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego odbyła się 22 września w Toruniu. W tegorocznej edycji te najważniejsze regionalne laury trafiły do przedstawicieli trzynastu dyscyplin. Marszałek Piotr Całbecki wskazał też osobiście laureata wyróżnienia specjalnego, przyznawanego za nową, szczególnie ważną dla rozwoju województwa inicjatywę.

WYMIANA DOBRYCH PRAKTYK I DOŚWIADCZEŃ POMIĘDZY JST

gmina-chelmno.pl włącz . Opublikowano w Chełmno gminne

W dniach 23-24 września 2010 roku odbyło się pierwsze spotkanie nt. wymiany dobrych praktyk i doświadczeń oraz porównywanie jakości usług pomiędzy pięcioma jednostkami samorządu terytorialnego. Spotkanie miało miejsce w Ośrodku Szkoleniowo Wypoczynkowym Exploris w Pieczyskach. Uczestnikami spotkania zgodnie założeniami projektu byli pracownicy i pracowniczki jednostek samorządu terytorialnego.

Wyróżnienia Marszałka

powiat-chelmno.pl włącz . Opublikowano w Chełmno powiatowe

altAż czterech przedstawicieli naszego powiatu zdobyło wyróżnienia w X edycji konkursu o Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Nagrody Marszałka przyznawane są w trzynastu dziedzinach. Podczas tegorocznej edycji rywalizowało 131 przedstawicieli firm, stowarzyszeń i osób prywatnych.

Kurs florystyczny

gmina-chelmno.pl włącz . Opublikowano w Chełmno gminne

altW Nowejwsi Chełmińskiej, w świetlicy trwają zajęcia w ramach kursu florystycznego. W szkoleniu bierze udział 15 mieszkanek Gminy Chełmno. Uczestniczki zajęć zdobywają fachową wiedzę z zakresu florystyki, dekoracji wnętrz i aranżacji stołów.

Dożynki Powiatowo-Gminne w Unisławiu

powiat-chelmno.pl włącz . Opublikowano w Chełmno powiatowe

altTo wyjątkowo trudny rok dla części rolników z terenu naszego powiatu. Zagrożenie powodziowe, podtopienia upraw na polach graniczących z Wisłą, kapryśna i niesprzyjająca żniwom aura spowodowały, że dla niektórych gospodarstw w powiecie chełmińskim, żniwa jeszcze się nie zakończyły. Tradycja jednak nakazuje dziękować za plony i prosić o obfitość w roku następnym. Staropolskim więc zwyczajem, w dniu 11 września br. w Unisławiu, odbyły się dożynki powiatowo-gminne. Skromniejsze niż zwykle.

„Młodzi menedżerowie kultury w bibliotekach”

chelmno.pl włącz . Opublikowano w Chełmno wiadomości

altMłodzi ludzie we współpracy z bibliotekarzami przeprowadzą kulturalną rewolucję w swoich miejscowościach! Zrealizują koncerty, przeglądy teatralne, happeningi, kluby filmowe, warsztaty fotograficzne, dizajnerskie, instrumentalne, cyrkowe i wiele innych – na co dzień nie spotykanych – wydarzeń.

KOMUNIKAT SZEFA GMINNEGO ZESPOŁU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

gmina-chelmno.pl; Krzysztof Wypij włącz . Opublikowano w Chełmno gminne

altW związku z przekroczeniem stanów ostrzegawczych wody na rzece Wiśle, na obszarze Gminy Chełmno oraz prognozami IMiGW dotyczącymi rozwoju kulminacji fali powodziowej ogłaszam z dniem 9 września br. od godziny 10.00 alarm powodziowy dla: Gminy Chełmno

AKCJA „JESIENNY LIŚĆ”

chelmno.pl włącz . Opublikowano w Chełmno wiadomości

W związku ze zbliżającym się okresem jesiennym Urząd Miasta Chełmna informuje właścicieli i zarządców posesji, którzy mają problem z zagospodarowaniem spadających, suchych liści o możliwości otrzymania nieodpłatnie worków przeznaczonych do ich gromadzenia. Zapełnione liśćmi i zawiązane worki wystawione przed posesją będą zabierane raz w tygodniu zgodnie z harmonogramem, począwszy od dnia 11.10.2010 r

Konkurs plastyczny na logo Stowarzyszenia...

chelmno.pl włącz . Opublikowano w Chełmno wiadomości

altCharakterystyka Stowarzyszenia: Stowarzyszenie „Przyjazna Dłoń” działa na terenie Chełmna od 2000 roku. Celem naszym jest łagodzenie skutków bezrobocia, niedostosowania społecznego. Od 10 lat prowadzimy akcję dożywiania całych rodzin w ramach unijnego programu PEAD oraz od 5 lat akcję ,,Duże Serce - Mały Grosik”, refundowania obiadów dzieciom z wyraźnymi oznakami niedożywienia.

Wejście na wieżę kościoła...

chelmno.pl włącz . Opublikowano w Chełmno wiadomości

altSerdecznie zapraszamy do wejścia na wieżę kościoła farnego
  w miesiącach maj - wrzesień, 
od poniedziałku do soboty w godz.  900-1700
i w niedzielę I święta od godz. 1330 do 1700
Bilet wstępu: normalny 5 zł, ulgowy 4 zł

Odwołany stan pogotowia powodziowego

gmina-chelmno.pl; Krzysztof Wypij włącz . Opublikowano w Chełmno gminne

altW związku z obniżeniem się poziomu wody w rzece Wiśle, na obszarze Gminy Chełmno oraz optymistycznymi prognozami IMiGW dotyczącymi dalszego obniżania się stanu wody

Dożynki wojewódzkie w Dobrzyniu nad Wisłą

powiat-chelmno.pl włącz . Opublikowano w Chełmno powiatowe

altPotyczki rycerskie, denary chełmińskie, kopie zbroi z XV w., gadżety w stylu średniowiecznym, lokalne przysmaki i liczne materiały promocyjne oferowane przez Powiat, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem osób odwiedzających stoisko Powiatu Chełmińskiego na Dożynkach Wojewódzkich, które odbyły się w ostatnią niedzielę sierpnia br., w Dobrzyniu nad Wisłą.

KOMUNIKAT SZEFA MIEJSKIEGO ZESPOŁU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

chelmno.pl; Tadeusz Jagodziński włącz . Opublikowano w Chełmno wiadomości

altW związku z przekroczeniem stanów ostrzegawczych wody  na rzece Wiśle, na obszarze Powiatu  Chełmińskiego oraz prognozami IMiGW dotyczącymi  rozwoju kulminacji fali powodziowej. Burmistrz Miasta Chełmna  ogłosił z dniem 9 września br. od godziny 8.00 stan alarmu powodziowego  dla miasta Chełmna.