joomla templates top joomla templates template joomla

Wyróżnienia Marszałka

powiat-chelmno.pl włącz . Opublikowano w Chełmno powiatowe

altAż czterech przedstawicieli naszego powiatu zdobyło wyróżnienia w X edycji konkursu o Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Nagrody Marszałka przyznawane są w trzynastu dziedzinach. Podczas tegorocznej edycji rywalizowało 131 przedstawicieli firm, stowarzyszeń i osób prywatnych.

Konkurs plastyczny na logo Stowarzyszenia...

chelmno.pl włącz . Opublikowano w Chełmno wiadomości

altCharakterystyka Stowarzyszenia: Stowarzyszenie „Przyjazna Dłoń” działa na terenie Chełmna od 2000 roku. Celem naszym jest łagodzenie skutków bezrobocia, niedostosowania społecznego. Od 10 lat prowadzimy akcję dożywiania całych rodzin w ramach unijnego programu PEAD oraz od 5 lat akcję ,,Duże Serce - Mały Grosik”, refundowania obiadów dzieciom z wyraźnymi oznakami niedożywienia.

Wejście na wieżę kościoła...

chelmno.pl włącz . Opublikowano w Chełmno wiadomości

altSerdecznie zapraszamy do wejścia na wieżę kościoła farnego
  w miesiącach maj - wrzesień, 
od poniedziałku do soboty w godz.  900-1700
i w niedzielę I święta od godz. 1330 do 1700
Bilet wstępu: normalny 5 zł, ulgowy 4 zł

Odwołany stan pogotowia powodziowego

gmina-chelmno.pl; Krzysztof Wypij włącz . Opublikowano w Chełmno gminne

altW związku z obniżeniem się poziomu wody w rzece Wiśle, na obszarze Gminy Chełmno oraz optymistycznymi prognozami IMiGW dotyczącymi dalszego obniżania się stanu wody

Dożynki wojewódzkie w Dobrzyniu nad Wisłą

powiat-chelmno.pl włącz . Opublikowano w Chełmno powiatowe

altPotyczki rycerskie, denary chełmińskie, kopie zbroi z XV w., gadżety w stylu średniowiecznym, lokalne przysmaki i liczne materiały promocyjne oferowane przez Powiat, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem osób odwiedzających stoisko Powiatu Chełmińskiego na Dożynkach Wojewódzkich, które odbyły się w ostatnią niedzielę sierpnia br., w Dobrzyniu nad Wisłą.

KOMUNIKAT SZEFA MIEJSKIEGO ZESPOŁU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

chelmno.pl; Tadeusz Jagodziński włącz . Opublikowano w Chełmno wiadomości

altW związku z przekroczeniem stanów ostrzegawczych wody  na rzece Wiśle, na obszarze Powiatu  Chełmińskiego oraz prognozami IMiGW dotyczącymi  rozwoju kulminacji fali powodziowej. Burmistrz Miasta Chełmna  ogłosił z dniem 9 września br. od godziny 8.00 stan alarmu powodziowego  dla miasta Chełmna.

Dyżury prawnika w urzędzie miasta

gmina-chelmno.pl włącz . Opublikowano w Chełmno gminne

alt

Rzecznik Praw Ofiar przy Marszałku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Mariola Tuszyńska organizuje dyżury prawnika w Urzędzie Miasta w Chełmnie. Biuro Rzecznika Praw Ofiar udziela pomocy prawnej ofiarom przemocy w rodzinie oraz osobom pokrzywdzonym w wyniku przestępstw.

Kurs florystyczny

gmina-chelmno.pl włącz . Opublikowano w Chełmno gminne

altW Nowejwsi Chełmińskiej, w świetlicy trwają zajęcia w ramach kursu florystycznego. W szkoleniu bierze udział 15 mieszkanek Gminy Chełmno. Uczestniczki zajęć zdobywają fachową wiedzę z zakresu florystyki, dekoracji wnętrz i aranżacji stołów.

Dożynki Powiatowo-Gminne w Unisławiu

powiat-chelmno.pl włącz . Opublikowano w Chełmno powiatowe

altTo wyjątkowo trudny rok dla części rolników z terenu naszego powiatu. Zagrożenie powodziowe, podtopienia upraw na polach graniczących z Wisłą, kapryśna i niesprzyjająca żniwom aura spowodowały, że dla niektórych gospodarstw w powiecie chełmińskim, żniwa jeszcze się nie zakończyły. Tradycja jednak nakazuje dziękować za plony i prosić o obfitość w roku następnym. Staropolskim więc zwyczajem, w dniu 11 września br. w Unisławiu, odbyły się dożynki powiatowo-gminne. Skromniejsze niż zwykle.

„Młodzi menedżerowie kultury w bibliotekach”

chelmno.pl włącz . Opublikowano w Chełmno wiadomości

altMłodzi ludzie we współpracy z bibliotekarzami przeprowadzą kulturalną rewolucję w swoich miejscowościach! Zrealizują koncerty, przeglądy teatralne, happeningi, kluby filmowe, warsztaty fotograficzne, dizajnerskie, instrumentalne, cyrkowe i wiele innych – na co dzień nie spotykanych – wydarzeń.

KOMUNIKAT SZEFA GMINNEGO ZESPOŁU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

gmina-chelmno.pl; Krzysztof Wypij włącz . Opublikowano w Chełmno gminne

altW związku z przekroczeniem stanów ostrzegawczych wody na rzece Wiśle, na obszarze Gminy Chełmno oraz prognozami IMiGW dotyczącymi rozwoju kulminacji fali powodziowej ogłaszam z dniem 9 września br. od godziny 10.00 alarm powodziowy dla: Gminy Chełmno

POWIATOWY WEEKEND EUROPEJSKI W CHEŁMNIE

powiat-chelmno.pl; mojregion.eu włącz . Opublikowano w Chełmno powiatowe

altW dniu 24 lipca 2010 r. w chełmińskim amfiteatrze odbyła się impreza plenerowa pn. "Powiatowy Weekend Europejski w Chełmnie". Program imprezy przewidywał zabawy i konkursy zarówno dla dzieci i młodzieży jak i dorosłych. Istotnym punktem imprezy był finał konkursu pn. "Unia Europejska i Fundusze bez Tajemnic".

Unijne dwa kółka

chelmno.pl; Krzysztof Polak włącz . Opublikowano w Chełmno wiadomości

altSzanowni Państwo, Panie Rowerzystki, Panowie Kolarze;-) w drugim tygodniu września, tj. od 6 do 9, organizuję we współpracy i na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego (Biura Koordynacji Funduszy Unii Europejskiej) kolejną po Rowerowym Poselstwie 2008 akcję promującą ROWER, transport zrównoważony, bezpieczeństwo rowerzystów i fundusze unijne pod nazwą Unijne Dwa Kółka.