joomla templates top joomla templates template joomla

Akcja „Moja zdrowa rodzina”

chelmno.pl włącz . Opublikowano w Chełmno samorząd

Dyrekcja Generalna ds. Zdrowia i Konsumentów Komisji Europejskiej zaprasza do włączenia się do akcji „Moja zdrowa rodzina”. Projekt jest inicjatywą społeczną, w całości finansowaną z funduszy publicznych. Celem akcji jest zwiększenie spożycia owoców i warzyw wśród dzieci, osób starszych oraz kobiet w ciąży. 

„Źle ma się kraj” - spektakl i warsztaty

chelmno.pl włącz . Opublikowano w Chełmno samorząd

25 października o godz. 18.00, w Kinoteatrze Rondo, w ramach projektu Teatr Polska, wystawiony zostanie spektakl „Źle ma się kraj" w reżyserii Weroniki Szczawińskiej. Z tej okazji chcemy zaprosić widzów na bezpłatne warsztaty teatralne, które odbędą się przed spektaklem, w godz. 16.30 – 18.00. 

Powiatowy Konkurs Fotograficzny pn. "Kolory jesieni"

powiat-chelmno.pl włącz . Opublikowano w Chełmno powiatowe

OGŁOSZENIE O KONKURSIE Powiatowy Konkurs Fotograficzny pn. „Kolory jesieni” Starostwo Powiatowe w Chełmnie zaprasza szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu chełmińskiego do wzięcia udziału w Powiatowym Konkursie Fotograficznym pn. „Kolory jesieni”

Marsz Pamięci, upamiętniający ofiary II wojny światowej

chelmno.pl włącz . Opublikowano w Chełmno samorząd

Jak co roku Muzeum Ziemi Chełmińskiej serdecznie zaprasza przedstawicieli szkół (kółka historyczne, pasjonatów i miłośników historii) na tradycyjny Marsz Pamięci, upamiętniający ofiary II wojny światowej, który odbędzie się 17 września 2014 (środa) o godz. 13.00. Zbiórka uczestników marszu przed Ratuszem.

„PIANOBUS TOMKA STROYNOWSKIEGO”

chelmno.pl włącz . Opublikowano w Chełmno samorząd

„Pianobus Tomka Stroynowskiego” to cykl muzyczno-podróżniczo-edukacyjnych audycji telewizyjnych, podczas których kompozytor i pedagog Tomek Stroynowski wprowadza widza w muzyczną różnorodność regionów Polski. Producentem serii jest firma Biały Smok Production. 

Uroczyste zakończenie żniw w powiecie chełmińskim

powiat-chelmno.pl włącz . Opublikowano w Chełmno powiatowe

Tegoroczne dożynki powiatowo-gminne odbyły się w dniu 6 września w Lisewie. Sobotnia uroczystość rozpoczęła się Mszą św., podczas której starostowie dożynek, Maria Dziubak i Piotr Goliński, przekazali staroście chełmińskiemu Wojciechowi Bińczykowi i wójtowi gminy Lisewo Jerzemu Cabajowi tradycyjny bochen chleba. 

Wieniec z Kolna najładniejszy również na Dożynkach Powiatowych

gmina-chelmno.pl włącz . Opublikowano w Chełmno gminne

Miło nam poinformować, że wieniec z Kolna, który zwyciężył na Dożynkach Gminnych w Podwiesku uznany został za najładniejszy także przez Jury konkursu Powiatowego na dożynkach Powiatowo - Gminnych w Lisewie. Następnego dnia 7 września nasz wieniec reprezentował Powiat Chełmiński na Dożynkach Wojewódzkich w Łabiszynie.

Konkurs na ścieżkę edukacyjną nad Jeziorem Starogrodzkim

chelmno.pl włącz . Opublikowano w Chełmno samorząd

Chełmiński Dom Kultury ogłasza konkurs na projekt ścieżki edukacyjnej nad Jeziorem Starogrodzkim. Konkurs ma na celu zaprezentowanie, w formie ścieżki edukacyjnej, walorów przyrodniczych i historycznych terenu nad Jeziorem Starogrodzkim. Ścieżka może dotyczyć historii Góry Św. Wawrzyńca, przyrody nad Jeziorem Starogrodzkim lub aktywności sportowej. Tematyka dowolna.

„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

gmina-chelmno.pl włącz . Opublikowano w Chełmno gminne

Do 10 października potrwają zapisy do XV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. W nadchodzącej edycji największy Turniej piłkarski dla dzieci w Europie zyska nową kategorię wiekową: U-8. Mecze finałowe rozegrane zostaną na Stadionie Narodowym w Warszawie, a zwycięzcy wyjadą na mecz Reprezentacji Polski.

Dni Kultury Czeskiej w Chełmnie, 26 - 28 września

chelmno.pl włącz . Opublikowano w Chełmno samorząd

Dni Kultury Czeskiej w Chełmnie, 26 - 28 września 2014 roku 1 lipca 2012 roku został podpisany układ partnerski pomiędzy Chełmnem a Letovicami. Od tego czasu rozwija sie współpraca między naszymi miastami. Obok wizyt oficjalnych, miasta goszczą zespoły artystyczne swoich partnerów, wymieniają się doświadczeniami, piszą wspólne projekty.

Wielki test języka angielskiego...

chelmno.pl włącz . Opublikowano w Chełmno samorząd

Wielki Test Języka Angielskiego będzie organizowany w całej Polsce po raz trzeci, a w tym roku po raz pierwszy w Chełmnie. Szkoła językowa Centrum Językowe SKILLS jest lokalnym (Grudziądzkim i Chełmińskim) organizatorem imprezy.

Bezpłatne szkolenie dla podmiotów ekonomii społecznej

powiat-chelmno.pl włącz . Opublikowano w Chełmno powiatowe

W imieniu Europejskiego Centrum Współpracy Młodzieży oraz Stowarzyszenia „Tilia”, Starostwo Powiatowe w Chełmnie zaprasza na bezpłatne szkolenie pn.: “Metodologia pisania projektu – jak zaplanowane przedsięwzięcie społeczne przełożyć na język logiki projektowej wniosku ? Jak skutecznie aplikować o dotację na realizację projektu? ”

Głęboka Droga w Starogrodzie

gmina-chelmno.pl włącz . Opublikowano w Chełmno gminne

W niedzielne popołudnie mieszkańcy Starogrodu wraz zaproszonymi gośćmi dokonali uroczystego otwarcia ścieżki ekologiczno €- rekreacyjnej wokół Góry Zamkowej, tzw. „Głębokiej drogi”. Wybudowana w większości czynem społecznym ścieżka jest kolejnym etapem w procesie budowy przez Starogrodzian wsi tematycznej€“ „Starogród - Wieś Średniowiecznych Tradycji”